Zaczynając swoją przygodę z zakładami bukmacherskimi, wchodzimy w nieznany świat, który kieruje się swoimi własnymi regułami. Nic dziwnego, że niektórzy czują się w nim zagubieni i nie wiedzą jak zacząć. Dla takich osób przygotowaliśmy ten poradnik, który pozwoli wam na prostszy start w tym świecie.

porady dla typerów
TOP 10 najważniejszych porad dla typerów bukmacherskich

Zgromadź odpowiedni kapitał 

Kapitał, z którym zaczynamy zakłady, jest niezwykle ważny. Im jest on większy, tym większe są nasze szanse na spore wygrane. Łatwiej jest bowiem wygrać 1000 zł, zaczynając z 200 zł budżetu, niż gdy ten wynosi 10 zł. Wiadome jest jednak, że kapitał zależy wyłącznie od naszej sytuacji finansowej, więc będzie on inny dla kogoś, kto zarabia kilka tysięcy złotych, a inny dla studenta na utrzymaniu rodziców. Ważne jest, żeby był on dostosowany do naszych możliwości, ponieważ nigdy nie powinno dojść do sytuacji, że zaciągamy pożyczkę, ponieważ przegraliśmy miesięczny budżet u bukmachera.

Zastanów się nad stawkami

To tak naprawdę klucz do sukcesu w zakładach. Wiele osób ma naprawdę dobre statystyki trafionych zakładów, a mimo to kończą one miesiąc poniżej kreski. Czemu tak jest? Odpowiedź dotyczy właśnie stawek. Wielu początkowych graczy nie zastanawia się nad tym i stawia duże kwoty na zakłady bardzo ryzykowne, co sprawia, że sporo przegrywają. Osoby z doświadczeniem bardzo często oznaczają swoje zakłady w skali 1-10, gdzie zakład 1/10 to zakład za minimalną stawkę, a 10/10 to zakład za stawkę maksymalną. Należy jednak zaznaczyć, że stawka maksymalna to nie cały nasz kapitał, a tylko jego nieznaczna część np. 5%. To pozwala nam na rozsądne zyski, a jednocześnie sprawia, że kapitał początkowy starczy na długi czas.

bonus za darmo w sts
Darmowy bonus bez depozytu w STS. Kod promocyjny: BETONLINE

Warto mieć konta u kilku bukmacherów

Nie ma identycznych bukmacherów. Zdarza się często, że bukmacherzy mają inne kursy na to samo zdarzenie. Posiadając konta u kilku bukmacherów, możesz sobie zapewnić, że postawisz zakład na dowolne zdarzenie po najlepszym dostępnym kursie. Zakładając konta u bukmacherów, powinniśmy jednak decydować się na sprawdzone i solidne firmy, które będą gwarantować bezpieczeństwo środkom, które wpłacimy.

Wybierz swoją dyscyplinę

Nie ma osób, które wiedzą wszystko o wszystkim. Tak samo jest w przypadku zakładów sportowych. Radzimy wam skupić się na jednej, może dwóch konkurencjach albo ligach i stać się ich ekspertami. To pozwoli nam na lepsze przewidywanie wyników wydarzeń, a co za tym idzie na lepsze zyski. Grając u bukmachera, musisz pamiętać, że ktoś, kto gra zna dobrze kilka dziedzin zawsze przegra z kimś, kto specjalizuje się tylko w jednym. Tylko tacy typerzy mają szanse na duży sukces.

Analiza bukmacherska to podstawa

Ważne jest by każdy zakład, który chcemy postawić, poprzedzała głęboka analiza danego spotkania. Warto zaglądać na profesjonalne serwisy zajmujące się danym tematem oraz sprawdzać analizy udostępnione przez innych typerów. To pomoże Ci lepiej przewidywać możliwe wyniki spotkań i sprawi, że będziesz częściej wygrywać

Single są najbezpieczniejsze 

Stawiając zakłady tego typu, masz znacznie większe szanse na wygranie niż w przypadku zakładów kumulowanych, dlatego też wielu doświadczonych typerów mówi, że najlepiej jest właśnie obstawiać single lub zakłady ako, które składają się maksymalnie z dwóch zdarzeń na kuponie. To, mimo mniejszych możliwych zysków, pozwala Ci ograniczyć ryzyko przegranej.

Nie bój się wysokich kursów

Wiele osób, które nie ma doświadczenia, panikuje, gdy widzi kursy, które są nieznacznie wyższe. To całkowicie niepotrzebne, a wręcz ograniczające. Najlepsi typerzy na świecie właśnie na tym bazują. Szukają oni i wykorzystują pomyłki bukmacherów popełnione podczas wystawiania kursów. Takie kursy nazywane są wtedy value, a zakład valuebetem.

Bądź spostrzegawczy i myśl

Bycie twórczym będzie procentować wraz z upływem czasu. Nabierając przez lata niezbędnego doświadczenia, będziesz widział coraz więcej i więcej. Będziesz zauważać występujące prawidłowości, które na początku przygody z zakładami nie wpadłby Ci do głowy. Obstawianie zakładów u bukmacherów można porównać do pracy, w której ciągle się rozwijasz oraz nabierasz nowych umiejętności i doświadczenia. A im więcej ich masz, tym łatwiej o przyzwoite dochody.

Prowadź historię swoich zakładów

Wielu doświadczonych obstawiających prowadzi bardzo zaawansowaną historię zawartych zakładów, którą można wręcz porównać do księgowości. Pozwala im to na ocenę swoich dotychczasowych akcji oraz eliminację największych wad. Prowadząc takie zapiski, będziesz w stanie ocenić swoją dyspozycję i zdecydować czy chcesz dalej obstawiać, czy może lepiej zrobić sobie przerwę.

Nie obstawiaj po alkoholu

To porada, która jednocześnie mogłaby być na pierwszy miejscu, ale także być całkowicie nieobecna. Warto jednak to zaznaczyć, ponieważ ilość osób, które obstawiają po alkoholu, jest wręcz szokująca. Alkohol i inne używki pozbawiają nas zdrowego rozsądku, sprawiają, że źle oceniamy sytuację oraz sprawiają, że jesteśmy nadmiernie skłonni do ryzyka. Żadna z tych rzeczy nie jest dobrym towarzystwem dla zakładów bukmacherskich, więc powinniśmy unikać takich sytuacji jak ognia.

Następny artykułZałożyłem konto u bukmachera – co dalej?
Polski bukmacher w internecie może oferować doskonałe promocje i darmowe bonusy wszystkim pełnoletnim graczom zakładów sportowych online. Najlepsi w Polsce bukmacherzy to STS, Betclic, Etoto, Milenium. Kod promocyjny do bukmacherów to: BETONLINE