E-sport w dwudziestym pierwszym wieku to potęga. W ciągu kilku lat szturmem zdobył rynek bukmacherski, przez co zakłady na tą kategorię ,,sportu” dostępne są praktycznie u każdego szanującego się bukmachera od ręki.

Gry komputerowe a bukmacherka

Popularne tytuły e-sportowe

Jednym z najbardziej popularnych tytułów na świecie jest aktualnie Fortnite. Jest to gra z kategorii battle royale, najmłodszej aktualnie kategorii gier na świecie. Jeśli dopiero zaczynamy przygodę z obstawianiem e-sportu warto przejrzeć bonusy powitalne firm bukmacherskich. Należy też sprawdzić, który bukmacher oferuje najwyższe dla nas kursy i przeanalizować ofertę zakładów. Dobrym pomysłem jest otwarcie kilku kont na witrynach firm bukmacherskich i przetestowanie, który bukmacher nam najbardziej odpowiada. W ten sposób uda nam się także zgarnąć spore bonusy za rejestrację, które później będziemy mogli wykorzystać w typowaniu naszych zakładów bukmacherskich.

Czy na e-sporcie można zarobić?

Oczywiście, jeśli chodzi o e-sport, istnieje naprawdę wiele ścieżek kariery. Można na przykład zostać trenerem drużyn e-sportowych, bądź też psychologiem profesjonalnej drużyny. W tym wypadku liczy się tu wiedza i doświadczenie, które najłatwiej zdobyć poprzez własnoręczne ogrywanie najnowszych produkcji gier, oraz śledząc poczynania najlepszych drużyn e-sportowych. Jeśli więc jesteście świetnymi ,,gamerami” i spędziliście w grach wiele godzin, to warto zastanowić się nad takimi ścieżkami kariery.

Jak wyglądają zakłady na e-sport?

Jak wygląda obstawianie wirtualnych sportów u bukmachera? Tak naprawdę niczym nie różni się od typowania meczów w tradycyjnych dyscyplinach. Wybieramy swojego faworyta (bądź ulubioną drużynę), ustalamy stawkę i obstawiamy. Nic trudnego. Jeśli chodzi o rodzaje zakładów bukmacherskich w e-sporcie, to możemy zdecydować się tutaj na zakład z pojedynczym zdarzeniem, albo pójść nieco inną drogą i wytypować zakład akumulowany, a więc zainwestować stawkę na więcej niż jeden mecz. Ten drugi wariant jest, oczywiście, bardziej opłacalny, ale jednocześnie o wiele ciężej osiągać w nim sukcesy.  Ale oczywiście przed zaczęciem obstawiania zakładów e-sportowych, najlepiej jest zapoznać się z zakładami bukmacherskimi w ogólnym sensie tego słowa znaczeniu, ponieważ jest to jak wiadomo, fajne hobby, ale nie jest ono dla wszystkich, z racji tego że akurat tutaj do gry wchodzą pieniądze, co trzeba mieć na uwadze. Nikt przecież nie chciałby chyba zbankrutować przez swoje hobby, czyż nie?

Popularne organizacje e-sportowe

  • International eSport Federation
  • Korean eSports Assiciation
  • Deutscher eSport Bund
  • United Kingdom eSports Association

Jeśli chodzi o najpopularniejsze drużyny e-sportowe, to są to : Cloud9 (USA), Ninjas in Pyjamas (Szwecja), Team Liquid (USA).

Gdzie obstawiać e-sport?

Pierwszą I zarazem najłatwiejszą opcją jest oczywiście internet. Bukmacherzy internetowi tacy jak Fortuna bądź STS oferują świetne kursy na najnowsze mecze oraz turnieje profesjonalnej ligi e-sportowej. Co ciekawe do pewnego okresu czasu, legalny bukmacher ETOTO nie proponował żadnych zakładów bukmacherskich na e-sport, ale z czasem przekonał się do tego rynku.


STS zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich.

Poprzedni artykuł5 sposobów na podkręcenie emocji przy zakładach bukmacherskich
Następny artykułDlaczego obstawianie zakładów bukmacherskich przez smartfony stało się aż tak popularne?
Jakie promocje i darmowe bonusy może w Polsce oferować legalny bukmacher internetowy? Najczęściej są to bonusy bez depozytów, freebety i zakłady bez ryzyka. Bukmacher internetowy jest o wiele ciekawszą opcją niż zakłady stacjonarne, to właśnie przez internet można uzyskać najwięcej.