E-sport to bardzo popularna dzisiaj ,,dyscyplina” w której niemalże każdy może próbować swoich sił. Jednakże aby na niej zarabiać, trzeba być nieprzeciętnym graczem, bądź też posiadać nieprzeciętne znajomości. No dobrze, ale jak więc wyglądają zarobki w e-sporcie?

Jak zarobić na e-sporcie?

E-sport a zarobki

Należy jednak zdawać sobie sprawę ze zróżnicowania zarobków, jakie występują w określonych dyscyplinach sportowych. Najpopularniejszym i najbardziej dochodowym sportem jest naturalnie piłka nożna, która gromadzi na stadionach i przed telewizorami ogromną liczbę osób. Z tego względu zarobki najlepszych piłkarzy sięgają astronomicznych kwot – kilkudziesięciu milionów złotych rocznie. Popularność dyscypliny jest proporcjonalna do możliwych gratyfikacji finansowych. Sportowcy uprawiający tenis czy koszykówkę (po osiągnięciu odpowiedniego poziomu sportowego) mogą liczyć na dalece ponadprzeciętne wynagrodzenie. Każda reklama, każda transmisja oraz każda sprzedana koszulka wpływa na to, że obecnie patrząc na sport nie możemy pomijać również aspektów finansowych. Wiele osób również decyduje się na zarabianie w postaci zakładów bukmacherskich na e-sport, przez co nawet bez trenowania (wystarczy sama wiedza i doświadczenie no i wykorzystanie kilku bonusów bukmacherskich na e-sport) są w stanie zarobić naprawdę olbrzymie pieniądze. Jednakże powinniśmy pamiętać o tym, że potrzebujemy również sami postawić sporą kwotę aby wygrać, przez co zakłady są dość ryzykownym rozwiązaniem.

Sts bonus bez depozytu
Sts bonus bez depozytu

Jak zarabiać?

Bycie profesjonalnym e-sportowcem wiąże się z licznymi wyrzeczeniami. Jeśli Twoim celem jest osiągnięcie wysokiego poziomu, to musisz pamiętać o takich rzeczach jak odpowiednia dieta, ilość snu, regeneracji oraz podejmowania wysiłku zgodnego z obecnym stanem naszego organizmu i jego „wytrenowania”. Jeśli jednak nie masz siły woli i samozaparcia (nikogo tu nie oceniamy, każdemu się zdarza) zawsze możemy wykorzystać swoje zainteresowanie sportem w inny sposób. Mianowicie duża wiedza sportowa bardzo ceni się w e-sportowych zakładach bukmacherskich. Wracając jednak do tego, jak zostać profesjonalnym sportowcem, to nieodzownym elementem są również wyjazdy na spotkania czy turnieje. Każdy człowiek w odmienny sposób reaguje na rozłąkę z najbliższymi. Przyzwyczajenie się do takiego stanu rzeczy wymaga czasu, a w niektórych przypadkach omawiany problem nie pozwala w pełni wykorzystywać posiadanego potencjału.

Czym się kierować przy wyborze e-sportu?

Naturalnie podstawowym kryterium muszą być nasze upodobania, które bardzo często wynikają z naszych predyspozycji do danych tytułów. Wybór trenowania tytułu, który nie sprawia nam przyjemności, ale w perspektywie czasu daje możliwość dużych zarobków jest błędem. Po pewnym czasie (krótszym lub dłuższym) pojawi się zniechęcenie do sportu w ogóle, które trudno czasami przezwyciężyć. Choć ta niechęć może ukierunkować nas w stronę zakładów bukmacherskich. Jednakże taka postawa wobec sportu nie może oczywiście zagwarantować wysokiego poziomu sportowego a co za tym idzie godnych zarobków.


STS zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich.

Poprzedni artykułJakich bonusów na e-sport powinniście szukać u bukmachera?
Następny artykułJak typować zakłady sportowe, aby wygrywać?
Jakie promocje i darmowe bonusy może w Polsce oferować legalny bukmacher internetowy? Najczęściej są to bonusy bez depozytów, freebety i zakłady bez ryzyka. Bukmacher internetowy jest o wiele ciekawszą opcją niż zakłady stacjonarne, to właśnie przez internet można uzyskać najwięcej.