Wielu początkujących graczy podchodzi do zakładów bukmacherskich z tą mentalnością, że wystarczy że obstawią jeden czy dwa zakłady za grosze i uda im się wygrać naprawdę sporą kasę. Naturalnie jest to podejście błędne, ale mimo wszystko na zakładach bukmacherskich można wygrywać – ale jak? Tego dowiesz się już za chwilę!

Najlepsze porady dla początkujących graczy zakładów bukmacherskich na rok 2021

Staraj się unikać reagowania emocjami

Nie zawsze możesz wygrać na zakładach, więc pamiętaj, że jeśli nie uda ci się wygrać kilka razy pod rząd, to nie panikuj. W przypadku złej passy należy spokojnie przeanalizować wszystkie nietrafione kupony i poszukać tego, co poszło nie tak. Być może w takim przypadku warto na chwilę zrezygnować z obstawiania na jakąś drużynę lub ligę, albo chwilowo spróbować innej dyscypliny. W końcu ludzie nie są niezawodni, więc nigdy nie możemy polegać wyłącznie na stawkach.

Często zdarza się, że dana drużyna ma bardzo dobrą passę z konkretnym przeciwnikiem lub jest po prostu w dobrej formie, a legalny bukmacher nie bierze tego pod uwagę i jedynie obniża kurs na ich pozycję w tabeli. W skokach narciarskich gracze mają swoją ulubioną platformę do skoków, w piłce nożnej mają klub swojego ulubionego przeciwnika. Dlatego warto jest też analizować wszystko, co tylko możesz, aby jak najbardziej zawęzić możliwości potencjalnego wyniku.

Sts bonus bez depozytu
Sts bonus bez depozytu

Cierpliwość to złoto na zakładach bukmacherskich

Jednym z błędów, który często popełniają początkujący, jest chęć szybkiego zarobienia pieniędzy. Najlepiej zacząć obstawiać powoli, a później dopiero stawiać częściej i więcej. Cierpliwość w obstawianiu to niezwykle ważna cecha – pozwala wygrać więcej, ale tylko tym, którzy rzeczywiście robią wszystko dobrze i po kolei.

Legalny bukmacherOferta bonusówKod promocyjny
sts.pl29 PLN bez depozytuKod: BETONLINE
efortuna.plFreebet 20 PLNKod: BETONLINE
betfan.pl600 PLN bez ryzykaKod: BETONLINE

Analiza bukmacherska to podstawa wygranej

Najważniejszą rzeczą w zakładach sportowych jest analiza bukmacherska. Im lepiej przeanalizujemy grę, tym większa szansa na wygraną. Unikaj bardzo powszechnych zjawisk, stawiaj pieniądze tam, gdzie szanse są niższe, bo to oznacza, że dana drużyna na pewno wygra. Warto nie tylko sprawdzać miejsce w lidze, ale także statystyki meczowe dotyczące aktualnej sytuacji gospodarza, gości czy zespołu. Dana drużyna może osłabić się z powodu wielu kontuzji lub wejść do rezerwowego. Pamiętaj też o tym, że niekiedy sam wynik może cię zaskoczyć. Kolejną kwestią na jaką warto zwracać uwagę, są rankingi bukmacherskie – pozwoli ci to na szybkie sprawdzenie, czy kurs na dany zakład u tego bukmachera jest najwyższy, czy też znajdzie się ktoś z jeszcze lepszą ofertą.


STS zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich.

Poprzedni artykułWiedza o zakładach – dlaczego jest ona niezbędna do wygrywania?
Następny artykułZakłady bez ryzyka – jak grać?
Jakie promocje i darmowe bonusy może w Polsce oferować legalny bukmacher internetowy? Najczęściej są to bonusy bez depozytów, freebety i zakłady bez ryzyka. Bukmacher internetowy jest o wiele ciekawszą opcją niż zakłady stacjonarne, to właśnie przez internet można uzyskać najwięcej.