Handicapy to dobrze znany rodzaj zakładów, ale nie wszyscy wiedzą dokładnie, jak to działa. W świecie zakładów sportowych handicap jest integralnym elementem kuponów wykorzystywanych w meczach piłki nożnej – dlatego też dziś przedstawimy ci, jak możesz obstawiać zakłady na handicapy z sukcesem!

Obstawianie handicapów – jak to robić z sukcesami?

​Co to handicap?

Doświadczeni gracze używają tego typu kombinacji zakładów w celu zwiększenia szans na wygraną. Z definicji jest to liczba bramek lub punktów, które bukmacher podnosi lub zmniejsza, aby dać szansę (popularne ,,fory”) słabszej drużynie. Na polskim rynku zakładów bukmacherskich w notowaniach legalnych bukmacherów często pojawiają się handicapy europejskie, sporadycznie pojawiają się też handicapy azjatyckie. W przypadku zakładów z handicapem możesz też często skorzystać z bonusów oferujących takie zakłady.

sts bonus bez depozytu
sts bonus bez depozytu

​Rodzaje handicapów

W ofercie bukmacherów możemy znaleźć kilka rodzajów handicapów: równy, kwartalny, lub pojedynczy. Z punktu widzenia operatora zakładów, handicapy to zakład jak każdy inny, ale dla większości graczy liczy się to, że granie na handicapach oferuje zazwyczaj wyższą wygraną. Kursy na handicapy u bukmacherów są zazwyczaj o nawet 10% wyższe, od normalnych zakładów.

W przypadku europejskich przeszkód mamy trzy opcje: wygrane u siebie, remisy i wygrane na wyjeździe. W tym przypadku handicap wygląda następująco: (a: b), gdzie a i b to liczby całkowite, określające, ile punktów zdobyła dana drużyna na początku meczu (gospodarze: goście). Teoretycznie dodawanie punktów do słabszej drużyny (bez słabszej osoby) może wyrównać stawki, ale wciąż mamy trzy możliwości: wygrać, przegrać i przegrać.

Warto pamiętać o tym, że handicap azjatycki „eliminuje” remis z możliwego wyniku, co oznacza, że gracz otrzyma zwrot swojej części zakładu (minus podatek i marża). W takim przypadku gracz bierze pod uwagę tylko daną grę w oparciu o wygraną lub przegraną zespołu. Dlatego też większość osób obstawia handicapy europejskie zamiast azjatyckich.

​Czy warto jest obstawiać handicapy?

Teoretycznie nie warto, z racji tego, że powodów modyfikatorów (wcześniej wspomniane ,,fory”) mogą sprawić, że przewidzenie danego zakładu będzie trudniejsze, niż normalnie. Warto jest jednak wspomnieć o tym, że razem ze wzrostem trudności danego zakładu, zwiększa się również kurs, przez co wygrać możesz więcej. Ten rodzaj zakładów jest polecany głównie dla bardziej doświadczonych graczy, którzy wiedzą, jak mogą ograć bukmachera – chociaż jeśli dopiero zaczynasz, możesz też spróbować, ale wtedy lepiej jest stawiać za mniejszą kwotę, niż zwykle.

Legalny bukmacherOferta bonusówKod promocyjny
sts.pl29 PLN bez depozytuKod: BETONLINE
efortuna.plFreebet 20 PLNKod: BETONLINE
betfan.pl600 PLN bez ryzykaKod: BETONLINE

Warto jest też skorzystać z bonusów bukmacherskich, które w najgorszym przypadku pozwolą ci na zwrot sumy twojego zakładu na twoje konto, bądź też pomogą podwoić ci swoją wygraną. Pamiętaj jednak o przeczytaniu regulaminu danego bonusu przed skorzystaniem z takiej promocji.


STS zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich.

Poprzedni artykułZakłady bez ryzyka – jak grać?
Następny artykułNiestety już wiemy, że remis nie da nam awansu do fazy pucharowej – Euro2020
Jakie promocje i darmowe bonusy może w Polsce oferować legalny bukmacher internetowy? Najczęściej są to bonusy bez depozytów, freebety i zakłady bez ryzyka. Bukmacher internetowy jest o wiele ciekawszą opcją niż zakłady stacjonarne, to właśnie przez internet można uzyskać najwięcej.