Piłka nożna jest sportem wyjątkowo popularnym w naszym kraju – mianowicie przez wielu jest uważana za sport narodowy, mimo iż nie osiągamy żadnych większych sukcesów w tej dyscyplinie od ponad trzydziestu lat. Jednakże my nie jesteśmy tutaj od tego, aby obgadywać naszych sportowców, dlatego też prezentujemy wam poradnik, jak obstawiać piłkę nożną!

Piłka nożna a zakłady bukmacherskie – poradnik dla początkujących

Ułóż odpowiedni plan obstawiania

Piłka nożna to świetny sport na którym przy umiejętnym obstawaniu – można prawdopodobnie zarobić naprawdę sporo. Plan jest nie tylko absolutną podstawą przy obstawianiu piłki nożnej u bukmachera, ale również przy wszystkim w naszym życiu. Nawet jeśli ktoś zawzięcie mówi ,,że żadnych planów nie ma” – to i tak planował, aby nie planować, racja? No ale do rzeczy – chodzi tu mniej więcej o to, aby wiedzieć na co się porywasz, z racji tego że tutaj nie ma miejsca na błędy, oraz sentymenty. Zakłady bukmacherskie to grube pieniądze – a jak wiadomo z pieniędzmi bywa – każdy chce je mieć. Dlatego też lekkomyślne obstawianie prawie na pewno nie da nam oczekiwanych rezultatów. Na starcie najlepiej jest zapoznać się z tematem dyscypliny którą chcemy obstawiać, a następnym krokiem jaki powinniśmy podjąć to, planowanie przynajmniej trzech typów na przód.

Darmowy bonus betclic
Darmowy bonus betclic

Rodzaje zakładów bukmacherskich

Oprócz wiedzy na temat podstawowych terminów bukmacherskich – bez znajomości większości rodzajów zakładów bukmacherskich może nie być zbyt łatwo obstawiać zakłady na piłkę nożną, z racji tego że jeśli nie będziemy znali tych odpowiednich dla nas, to tak naprawdę nigdy prawdopodobnie nie zarobimy na bukmacherce. Jeśli chodzi zaś o piłkę nożną, to najpopularniejsze rodzaje zakładów bukmacherskich to :

– 1×2 – czyli zakład trzydrogowy : 1 – oznacza to, że obstawiamy wygraną gospodarzy (np. wynik 1:0), ,,X” oznacza remis (2:2 etc) a 2 oznacza wygraną gości (1:2). Jest to najpopularniejszy zakład jeśli chodzi o piłkę nożną, dlatego też nie oczekuj, że zbijesz na nim kokosy.

– O/U – over/under – (powyżej/poniżej) – zakład ten polega na tym, że typujemy ilość bramek powyżej, bądź poniżej ustalonego przez bukmachera ,,progu”.

Oczywiście istnieje o wiele więcej rodzajów zakładów bukmacherskich, lecz podaliśmy tutaj dwa najpopularniejsze, na których najpierw warto nauczyć się podstaw bukmacherki, bo wiadomo że lepiej jest zaczynać od małych rzeczy, niż od czegoś wielkiego i trudnego, czyż nie?

Fora bukmacherskie – skorzystaj!

Fora bukmacherskie to świetne miejsce na zdobywanie informacji o zakładach sportowych i nie jest tu ważne, czy jesteśmy początkującymi typerami, czy też mamy już pewne doświadczenie w obstawianiu wyników. Każda informacja dotycząca naszego przyszłego zakładu,  będzie nam bardzo przydatna – dlatego też dobrym sposobem na zdobycie takowych, jest właśnie udanie się na fora bukmacherskie. Być może znajdziemy tam również osoby, które będą równie zainteresowane obstawianiem zakładów na piłkę nożną co my, więc istnieje również możliwość zawiązania większej ilości przyjaźni, co może się przekładać na poznanie przez nas większej ilości sposobów na typowanie wyników sportowych.


STS zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich.

Poprzedni artykułObstawianie siatkówki na zakładach sportowych
Następny artykułAplikacja mobilna STS – czy warto z niej korzystać?
Jakie promocje i darmowe bonusy może w Polsce oferować legalny bukmacher internetowy? Najczęściej są to bonusy bez depozytów, freebety i zakłady bez ryzyka. Bukmacher internetowy jest o wiele ciekawszą opcją niż zakłady stacjonarne, to właśnie przez internet można uzyskać najwięcej.