Piłka nożna to świetny sposób na spędzenie swojego czasu po prostu lepiej, ponieważ aktywność sportowa (prawie) zawsze wychodzi nam na plus. Jednakże czasami, gdy odniesiemy kontuzję, bądź też mamy ogólne kłopoty ze zdrowiem – często musimy zrezygnować ze swojej pasji, przez co przenosimy ją na szklany ekran. A skoro już to zrobiliśmy, to czemu nie przy okazji nie zarobić na typach sportowych?

Typowanie piłki nożnej – jak to robić?

Na początek – zapomnij o typowaniu zakładów na żywo

Obstawianie zakładów na żywo jest opcją polecaną głównie dla graczy, którzy mają już doświadczenie w obstawianiu zakładów bukmacherskich, bądź też posiadają naprawdę sporą wiedzę na temat piłki nożnej. Możliwość śledzenia spotkania na żywo, wraz z obstawieniem wyników w czasie rzeczywistym, sprawia, że gracze odczuwają większą dawkę ,,adrenaliny” . Doświadczeni typerzy zakładów bukmacherskich przyznają, że taka forma obstawiania meczów dostarcza największej dawki ,,emocji”.

Sts bonus bez depozytu
Sts bonus bez depozytu

Rodzaje kuponów

Najpopularniejszym zakładem bukmacherskim jest oczywiście zakład trzydrogowy, czyli 1X2. Jedynka oznacza zwycięstwo gospodarzy (na przykład 1:0), ‘’X” oznacza remis (1:1), zaś dwójka to wygrana gości ( przykładowo 2:4). Zakłady trzydrogowe najczęściej występują właśnie w przypadku piłki nożnej. Dostępne są również w meczach koszykówki czy hokeja na lodzie. Jednak to właśnie piłka nożna daje najwięcej możliwości typowania wyników spotkań w zakładach trzydrogowych.

Dobierz odpowiednio bukmachera

Każda firma bukmacherska ,,rozdaje” darmowe zakłady i bonusy, które wydają się być dla nas bardzo atrakcyjne. Wielu z nas nie zdaje sobie jednak sprawy, że aby oferować tego typu promocje, bukmacherzy muszą jakoś rekompensować sobie te wydatki gdzie indziej, co wiąże się z tym, że podwyższają swoje marże co ma bezpośredni wpływ na kursy, po których możemy obstawiać. Jeśli nieuważny gracz zacznie obstawiać u bukmachera cieszącego złą reputacją, ale oferującego sporo promocji i bonusów, istnieje duża szansa że straci swoje pieniądze.

Fora bukmacherskie

Aby sprawdzić czy dana firma bukmacherska oszukuje, możemy wejść na niezależne fora bukmacherskie, na których wystarczy zadać kilka pytań, na przykład ,,czy ktoś wygrał kiedyś coś u bukmachera xyz”. Na pewno dostaniemy odpowiedź, jeśli są tam gracze z latami doświadczenia i renomą na tym forum. Oczywiście można tutaj nadal gdybać, czy aby na pewno nie są oni przekupieni, ale my nie mamy aż takiej manii prześladowczej, dlatego sami musicie wyznaczyć sobie swoją prawdę.

Obstawiaj tylko single

Zanim zaczniesz obstawiać zakłady bukmacherskie musisz zastanowić się jaki rodzaj zakładów będzie dla ciebie najbardziej opłacalny. Z jednej strony mamy prawdopodobną możliwość dość częstego i regularnego wygrywania kolejnych zakładów, z drugiej musisz pomyśleć o tym jak duże będą z tego zyski, z racji tego że często bowiem bywa tak, że kurs ogólny kuponu na single nie jest duży, co przekłada się na to, że wygrane raczej wysokie nie będą. Czy w takim przypadku, a przy okazji przegranych (które również i na singlach się zdarzają), wysokość zysków będzie w stanie pokryć straty z przegranych zakładów, a do tego zapewnić Ci zadowalający zysk? Dlatego też te rzeczy powinny ,,przejść ci przez umysł” zanim zaczniesz obstawiać zakłady bukmacherskie. Decyzja należy wyłącznie od ciebie.


STS zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich.