Zakłady bukmacherskie to dla początkujących graczy często zagmatwana sprawa, ponieważ tak naprawdę ciężko jest tutaj rozróżnić pewne kwestie na starcie, takie jak kursy bukmacherskie, typy zakładów, bądź też jak w ogóle obstawiać i co oznaczają te wszystkie liczby. Dlatego też my zaczniemy od zapoznania cię z typami zakładów bukmacherskich – w końcu

Typy zakładów bukmacherskich

Zakłady solo

Ten zakład obejmuje tylko sam oczekiwany wynik wydarzenia. Gracz wybiera wydarzenie z podanymi kursami z oferty, stawia zakład i jeśli typ jest prawidłowy, wygrywa. Nie ma tu nic skomplikowanego, ponieważ jeśli dobrze wszystko obstawisz, to masz szansę na wygraną rzędu 50%. Prosty przykład – zakłady specjalne, obstawiasz albo Trumpa, albo Bidena. Masz szansę 1 do 2 że uda ci się wygrać.

Sts bonus bez depozytu
Sts bonus bez depozytu

Zakłady akumulowane

Zakłady skumulowane (AKO) to kombinacje pojedynczych zakładów: składają się z wielu wybranych wyników (mogą to być dwa lub więcej wydarzeń). Gracze lubią te zakłady najbardziej ze względu na ich niskie kursy za to wielkie wygrane przy minimalnym wkładzie własnym. Warto tu jednak zaznaczyć to, że wygrana na nich to niebotyczne szczęście, bo szansa na wygraną jest porównywalna do wygrania losu na loterii.

Wracając jednak do tematu zakładów ako – w rzeczywistości niskie kursy nie gwarantują zwycięstwa, a nawet i wyjątkowo dobrze przeanalizowany zakład może przegrać. Dlatego w większości przypadków utworzenie dużej liczby kuponów jest sposobem na szybką przegraną, co tak naprawdę stanowi jeden z podstawowych błędów na zakładach bukmacherskich, ale o tym opowiemy innym razem.

Zakłady systemowe

Ten rodzaj zakładów przyciągnie ludzi, którzy obawiają się, że jeden z kuponów „zawiedzie” i przez to stracą cały kupon. Zakłady systemowe to połączenie wielu opcji zakładów i z góry określonej liczby wydarzeń. Bukmacherzy rozliczą każdą kombinację w zakładzie systemowym jako oddzielny kupon. Jeśli wszystkie opcje zostaną wygrane, wygrasz zwykłe kursy, które są iloczynem wszystkich indywidualnych kursów obliczonych przy użyciu specjalnego wzoru. Całkowite kursy uzyskane tutaj są znacznie niższe niż w przypadku zakładów wielokrotnych. Jeśli jednak jedna lub więcej z tych wskazówek zawiedzie, nadal masz szansę na wygraną lub przynajmniej część Twoich udziałów może zostać zwrócona.

Legalny bukmacherOferta bonusówKod promocyjny
sts.pl29 PLN bez depozytuKod: BETONLINE
efortuna.plFreebet 20 PLNKod: BETONLINE
betfan.pl100 PLN bez ryzykaKod: BETONLINE

Czy warto jest obstawiać każdy rodzaj typów bukmacherskich?

Otóż nie, ponieważ jako początkujący gracz zakładów bukmacherskich, tak naprawdę nie wiesz, który rodzaj zakładów będzie najlepszy dla konkretnej sytuacji. Jeśli zaczynasz, to najlepiej będzie, jeśli zaczniesz od zakładów pojedynczych. W końcu są najprostsze do obstawienia, oraz nie będziesz miał kłopotów z tym, aby zrozumieć, jak z nich korzystać. Później dopiero korzystaj z innych rodzajów zakładów. W końcu wiedza na ten temat którą dzisiaj wchłonąłeś i tak ci się przyda.


STS zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich.

Poprzedni artykułObstawianie u bukmachera – jak to robić lepiej? Poradnik od eksperta
Następny artykułJak zarobić dodatkowe pieniądze?
Jakie promocje i darmowe bonusy może w Polsce oferować legalny bukmacher internetowy? Najczęściej są to bonusy bez depozytów, freebety i zakłady bez ryzyka. Bukmacher internetowy jest o wiele ciekawszą opcją niż zakłady stacjonarne, to właśnie przez internet można uzyskać najwięcej.