Każdy pokerzysta, poza znajomością podstawowych zasad gry w pokera w internecie, powinien nauczyć się wartości poszczególnych układów kart. Dlatego też dziś przedstawimy je wam w naszym poradniku!

Układy kart w pokerze – poradnik

Poker — zasady gry dla początkujących

Każdy gracz w pokerze (zależnie od odmiany, chociaż jest to prawdziwe dla większości odmian pokera) na początku rozgrywki otrzymuje dwie karty. Ich wartość może być bardzo różna, istnieją karty startowe które gwarantują nam zwycięstwo, ale są też takie, z którymi lepiej jest po prostu spasować i poczekać na następne rozdanie. Znajomość zasad pokera i wiedza jak skutecznie grać w pokera są bardzo ważne, ale często najistotniejsze jest to, aby wiedzieć, kiedy lepiej jest najlepiej zrezygnować z gry, jednakże przejdźmy dalej.

Darmowy bonus betclic
Darmowy bonus betclic

Układy kart, wykorzystywane w większości rodzajów pokera

Poniżej przedstawiamy wam (w kolejności od najlepszego do najgorszego) układy kart w pokerze :

– Poker królewski — składają się na niego karty od asa do dziesiątki będące w jednym kolorze;

– Poker — pięć kart ułożonych kolejno po sobie, w jednym kolorze;

– Kareta — cztery karty o tej samej wartości;

– Full — to trójka i para (np. 3×4 i 2×7);

– Kolor — pięć kart w takim samym kolorze, ale nie następujących po sobie;

– Strit — ten układ jest tym samym co poker, bez konieczności bycia w tym samym kolorze

– Trójka — trzy karty o tej samej wartości (np. trzy gońce);

– Dwie pary — dwie pary dwójek (np. 2×5 i 2×7);

– Para — dwie karty o tej samej wartości (na przykład dwie 6)

– Wysoka karta —najsłabszy układ w pokerze. Ma on zastosowanie tylko wtedy, gdy żaden z uczestników gry nie ma do zaprezentowania któregokolwiek z powyższych układów.  W tym wypadku wygrywa gracz, który posiada najsilniejszą kartę ze wszystkich.

A co jeśli mamy ochotę grać w pokera online?

Naturalnie najpopularniejszym rodzajem pokera online to poker texas hold’em. Jednakże niektóre usługi proponują nieco inne reguły gry, na przykład Betgames STS – gdzie zamiast sami grać w pokera online, obstawiamy symulowane gry karciane. Na ten moment niestety jest to jedyna opcja na grę w pokera online żywymi przeciwnikami, ponieważ do wyboru mamy jedynie Total Casino, które co prawda oferuję grę w Texas hold’em-a, jednakże jest to gra z algorytmem, a nie z żywymi ludźmi. Wracając do tematu, przedstawiamy wam poniżej układy kart, które wykorzystywane są w pokerze w odmianie texas poker hold’em!

– As, As — dwa asy to zdaniem specjalistów jeden z dwóch najlepszych układów startowych w pokerze. Z takim układem na początku gry, szanse na zgarniecie puli, są ogromne.

– Król, Król —tak zwani ,,kowboje” czyli druga najlepsza kombinacja kart startowych;

– As, Król — taka para nazywana jest również big slick. Jeśli gracz posiadający taki układ odpowiednio rozegra swoje rozdanie, to prawdopodobieństwo zgarnięcia całej puli jest bardzo duże.

– Dama, Dama — dwie damy, czyli ,,ladies” to kolejna mocna para startowa;

– Walet, Walet — para dwóch waletów to również dość duże szanse na osiągnięcie sukcesu;

– Król ,Dama — król i dama to bardzo dobry układ startowy. Jest on szczególnie mocny, jeśli para królewska występuje w kolorze.


STS zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich.

Poprzedni artykułCzy opłaca się grać w karty w Betgames STS?
Następny artykuł,,Czarne owce” bukmacherki – naciągacze
Jakie promocje i darmowe bonusy może w Polsce oferować legalny bukmacher internetowy? Najczęściej są to bonusy bez depozytów, freebety i zakłady bez ryzyka. Bukmacher internetowy jest o wiele ciekawszą opcją niż zakłady stacjonarne, to właśnie przez internet można uzyskać najwięcej.